Soud s mladíkem, který shodil chlapce z vyhlídky v Londýně, bude příští rok

ČTK ČTK
8. 8. 2019 15:57
Soud se 17letým mladíkem, který je obviněn, že z vyhlídkové terasy v galerii Tate Modern v Londýně shodil šestiletého chlapce, bude příští rok. S odvoláním na sdělení londýnského soudu o tom informovala agentura Reuters.
Tate Modern v Londýně.
Tate Modern v Londýně. | Foto: Reuters

Sedmnáctiletý mladík čelí obvinění z pokusu o vraždu. Na krátkém jednání u soudu se objevil v modrém tričku, až do hlavního přelíčení zůstane ve vazební věznici pro mladistvé. Na odpověď má obžalovaný čas do 7. listopadu, jeho právník chce do té doby zajistit psychologický posudek.

Soud by se měl uskutečnit 3. února příštího roku. Soudce Nicholas Hilliard rozhodl, že mladík ani oběť nemohou být jmenováni.

Šestiletý chlapec z Francie byl patrně shozen z vyhlídky v desátém patře muzea v neděli odpoledne a spadl na střechu v pátém patře. Do nemocnice byl přepraven vrtulníkem. Chlapec je ve vážném stavu, ale mimo ohrožení života. Podle prokurátorky Sian Morganové měl po pádu zlomenou páteř, ruce a nohy a krvácel do mozku.

Otevřený vyhlídkový ochoz je součástí nástavby Tate Modern připomínající pyramidu, která byla dokončena v roce 2016. Návštěvníci odsud mají výborný výhled například na katedrálu svatého Pavla nebo na finanční čtvrť na opačné straně Temže.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy