Slovák, který opilý autem usmrtil pět mladých lidí, dostal 15 let. Hrozilo mu doživotí

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 6. 2023 14:22
Slovák, který opilý autem usmrtil pět mladých lidí, dostal 15 let. Hrozilo mu doživotí

Trest 15 let vězení vyměřil ve čtvrtek bratislavský soud řidiči, který loni usmrtil pět osob, když opilý a ve vysoké rychlosti autem vrazil do skupiny lidí na autobusové zastávce v centru slovenské metropole. Obžalovaný Dušan Dědeček, kterému hrozilo až doživotí, dopoledne při zahájení hlavního líčení u soudu první instance vinu přiznal.

Senát Městského soudu Bratislava I šedesátiletému Dědečkovi mimořádně snížil výši trestu. Prokurátor řidiče obžaloval z trestného činu obecného ohrožení, za který lze uložit trest vězení 20 až 25 let nebo doživotí. Žalobce žádal potrestat muže vězením v trvání nejméně 15 let. Ve své závěrečné řeči prokurátor uvedl, že nejsou splněny podmínky k odsouzení obžalovaného na doživotí a že při stanovení trestu je třeba zohlednit i jeho doznání. Podle verdiktu Dědeček nebude moci po odpykání trestu dalších deset let řídit motorová vozidla.

Na místě nehody, kde se podle policie v době tragédie nacházelo asi 40 osob, zemřeli čtyři lidé, pátá osoba podlehla zraněním v nemocnici. Šlo o studenty dvou bratislavských univerzit. Řidič krátce před nehodou jel ve stavu těžké opilosti rychlostí zhruba 140 kilometrů v hodině a v době střetu s lidmi na zastávce byla rychlost jeho vozu 107 kilometrů v hodině. V místě nehody je povolena maximální rychlost 50 kilometrů v hodině.

 

Právě se děje

Další zprávy