reklama
 
 

Slováci chystají výstavbu svého Disneylandu

20. 3. 2008 17:00
Obří zábavní park vyroste u slovenského Humenného

Humenné - V blízkosti východoslovenského Humenného by měl zanedlouho vzniknout obří zábavní park s názvem Ptačí údolí Bird Valley.

Projekt ve středu podpořila slovenská vláda.

Uprostřed východoslovenské přírody na ploše 450 hektarů vznikne vesnice, kde budou vstupy do třech parků pojmenovaných po slovenských historických postavách: Jánošík, Sisi a Báthoryčka.

Součástí parku budou například jezdecký klub, stáje a malá zoo. Ve volné přírodě by měli létat dravci.

Inspirací pro autory návrhů atrakcí bude slovenská historie a slovenské báje a pohádky.

Vyrůst by v parku mělo také několik sportovišť, například tenisová hala, golfové hřiště i lyžařský svah. Návštěvníci mohou využít také lázeňské služby.

Ubytovat se bude možné v luxusních vilách i v chatkách a kempu.

Park bude stát celkem 4 miliardy slovenských korun. Postaví jej holandská společnost Darc Leisure podle přes padesát let starého parku v holandském Eftelingu, kde těsně vedle sebe stojí hotely, sportoviště, divadlo, horské dráhy, umělá jezera a zámky, pohádkový les nebo strašidelný dům.

Slovenská vláda vedená Robertem Ficem na svém zasedání ocenila, že krajské samosprávy přicházejí s projekty rozvoje cestovního ruchu a zvyšování zaměstnanosti. "Náš kraj má obrovský a nevyužitý potenciál v oblasti cestovního ruchu a měli bychom se zaměřovat tímto směrem," řekl předseda Prešovského kraje Peter Chudík.

Krajští zastupitelé už na zakoupení pozemků vyčlenili 41 milionů slovenských korun. S výstavbou by se mělo začít příští rok. Stavět se má po etapách a zcela hotov by park mohl být za deset let.

autor: Aktuálně.sk, Red Zah | 20. 3. 2008 17:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama