Škola dala žákům počítače. Pak je sledovala webkamerou

Monika Horáková
19. 2. 2010 18:05
Ve škole je pak s nahrávkami konfrontovala a vytýkala "nemístné chování".
Webová kamera
Webová kamera | Foto: Aktuálně.cz

Filadelfie - Škola na předměstí Filadelfie se potýká s hromadnou žalobou, kterou na ni podali rodiče žáků. Důvodem je údajné sledování žáků v jejich volném čase pomocí webkamery.

Každý žák dostal od školy k dispozici notebook, aby měl snadnější přístup ke studijním materiálům. Notebooky ale mají webkamery, které škola údajně na dálku aktivovala a nahlížela tak do soukromí žáků, kteří notebook používali doma.

Na všechno se přišlo ve chvíli, kdy prý jeden z žáků dostal ve škole pokárání za "nemístné chování doma", přičemž učitel svou kritiku doložil záznamem z webkamery.

Kamera podle amerických médií mohla zaznamenávat i choulostivé situace, jako je oblékání nebo svlékání studentů. Stejně tak na ni mohli být nahráni rodiče, kteří se v blízkosti svých dětí pohybovali.

Škola se výtce ze strany rodičů brání. Systém se podle ní aktivoval pouze v případech, kdy bylo nahlášeno například odcizení notebooku. Možnost sledování na dálku přesto prozatím deaktivovala. S jeho spuštěním prý teď počká až na souhlas rodičů.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy