Škola dala žákům počítače. Pak je sledovala webkamerou

Monika Horáková
19. 2. 2010 18:05
Ve škole je pak s nahrávkami konfrontovala a vytýkala "nemístné chování".
Webová kamera
Webová kamera | Foto: Aktuálně.cz

Filadelfie - Škola na předměstí Filadelfie se potýká s hromadnou žalobou, kterou na ni podali rodiče žáků. Důvodem je údajné sledování žáků v jejich volném čase pomocí webkamery.

Každý žák dostal od školy k dispozici notebook, aby měl snadnější přístup ke studijním materiálům. Notebooky ale mají webkamery, které škola údajně na dálku aktivovala a nahlížela tak do soukromí žáků, kteří notebook používali doma.

Na všechno se přišlo ve chvíli, kdy prý jeden z žáků dostal ve škole pokárání za "nemístné chování doma", přičemž učitel svou kritiku doložil záznamem z webkamery.

Kamera podle amerických médií mohla zaznamenávat i choulostivé situace, jako je oblékání nebo svlékání studentů. Stejně tak na ni mohli být nahráni rodiče, kteří se v blízkosti svých dětí pohybovali.

Škola se výtce ze strany rodičů brání. Systém se podle ní aktivoval pouze v případech, kdy bylo nahlášeno například odcizení notebooku. Možnost sledování na dálku přesto prozatím deaktivovala. S jeho spuštěním prý teď počká až na souhlas rodičů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Při požáru vepřína na Rokycansku uhořelo 300 prasnic a 1300 selat

Škodu, způsobenou ohněm v zemědělském objektu u Kladrub na Rokycansku, hasiči předběžně odhadují na 35 milionů korun, řekl dnes jejich krajský mluvčí Petr Poncar. Na místě stále zasahují čtyři jednotky.

K požáru na severu Rokycanska vyjelo deset jednotek v neděli těsně před 23:00. "V době příjezdu první jednotky byl již objekt požárem zcela zasažen," řekl mluvčí. Hasiči se zaměřili na ochranu okolních budov, uchránili majetek za 70 milionů korun. Požár dostali pod kontrolu zhruba hodinu po půlnoci, dosud ale není zcela uhašen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy