Muž skočil přímo před projíždějící metro. Bizarní záznam se šíří sítěmi

Video Video
18. 10. 2021 16:22
Záběr muže, který skáče před soupravu moskevského metra, se šíří sociálními sítěmi. Strojvedoucí naštěstí vjížděl do stanice Filjovskij Park pomalu a stačil pohotově zabrzdit. Skokan těsně minul přední sklo a spadl za koleje. Po chvíli se nezraněn zvedl ze země. K incidentu došlo 17. října v neděli odpoledne.
Skokan v moskevském metru. | Video: Youtube/Вестник

"Personál cestujícího okamžitě vytáhl na nástupiště," uvedla tisková služba moskevského metra v prohlášení, z něhož citovala agentura RIA Novosti. I když nebylo bezprostředně jasné, co bylo příčinou skoku, záběr z palubní kamery vlaku naznačuje, že muž skočil před přijíždějící vlak úmyslně. Bez ohledu na motivy bude podle agentury tento skok potrestán vysokou pokutou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Grawemeyerovu cenu za skladbu získala Olga Neuwirth, přijede na Pražské jaro

Prestižní Grawemeyerovu cenu za skladbu, kterou udílí University of Louisville v americkém státě Kentucky, letos získá Rakušanka Olga Neuwirth. Porota ocenila její operu Orlando podle stejnojmenného románu Virginie Woolf. Předloni ji jako první žena zkomponovl na objednávku Vídeňské státní opery. Kromě ocenění Neuwirth dostane šek na 100 tisíc dolarů, v přepočtu přes 2,2 milionu korun.

Neuwirth se tak zařadí po bok prestižních laureátů ceny, k nimž patří současníci Kaija Saariaho, Thomas Adès, Tan Dun a György Kurtág nebo dnes již nežijící Pierre Boulez, Witold Lutosławski a Krzysztof Penderecki. V roce 1993 ocenění převzal český rodák Karel Husa.

Třiapadesátiletá Olga Neuwirth bude příští rok hostem festivalu Pražské jaro. V rámci dvoudenní akce Prague Offspring navštíví pražské Centrum současného umění DOX, kde tři její kompozice zahraje renomovaný ansámbl Klangforum Wien. Cena za skladbu nazvaná po filantropovi Charlesi Grawemeyerovi, jenž žil v letech 1912 až 1993, je udílena od roku 1985.

Zdroj: New York Times
Další zprávy