Silné zemětřesení pohřbilo stáda dobytka i automobily

ČTK ČTK
13. 5. 2012 9:58
Zemětřesení o síle 5,7 stupně si v Tádžikistánu nevyžádalo lidské životy
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Dušanbe - V Tádžikistánu bylo v neděli nad ránem zaznamenáno mírné zemětřesení o síle 5,7 stupně Richterovy stupnice.

Epicentrum bylo asi 100 kilometrů na severovýchod od města Kulob na jihozápadě středoasijské postsovětské republiky. Informoval o tom americký geologický ústav.

Ohnisko zemětřesení se nacházelo deset kilometrů pod zemským povrchem. Podle informací agentury ITAR-TASS otřesy poškodily desítky domů a škody napáchaly i na zemědělské půdě. Žádné oběti na lidských životech hlášeny nejsou.

Zemětřesení také způsobilo sesuv půdy a podle dostupných informací sesunutá zemina pohřbila "celá stáda dobytka" a také desítky automobilů.

"Jsou to jen předběžné údaje na základě informací od místních představitelů. Škody mohou být ještě mnohem vyšší," napsal ITAR-TASS.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy