Šéf restaurací odmítl gaye, rekordně si zvýšil tržby

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
2. 8. 2012 17:14
Majitel sítě fastfoodů Chick-fil-A se pustil do homosexuálů, ti chystají líbací protest
Foto: Reuters

Atlanta - Tisíce lidí přišly ve středu podpořit generálního ředitele sítě rychlého občerstvení Chick-fil-A, který vyvolal kontroverzi svými výroky o manželství homosexuálních párů.

Dan Cathy řekl jedné křesťanské agentuře, že podporuje "biblické pojetí rodiny". A že stoupenci manželských svazků homosexuálů jsou "arogantní", za což se dostal pod palbu kritiky.

Dostalo se mu ale podpory bývalých republikánských kandidátů na prezidenta Mikea Huckabeeho a Ricka Santoruma, kteří jsou známí svým konzervativním smýšlením.

Politici lidem vzkázali, že pokud chtějí dát najevo svůj souhlas v otázce "tradičních hodnot", měli by si ve středu dát jídlo u Chick-fil-A.

A zájem o restaurace, které působí na 1600 místech hlavně na jihu Spojených států, byl tak obrovský, že manažeři jednotlivých poboček podle agentury Reuters mluví o rekordních tržbách.

Líbací protest

Zatímco někteří zákazníci ve středu přišli do Chick-fil-A proto, že jim tam chutná, jiní vyslyšeli výzvu republikánských politiků a přišli podpořit Cathyho. "Nevěřím na manželství osob stejného pohlaví. Myslím si, že je to špatné," řekla jistá žena ze Severní Karolíny.

Ne všichni u Chick-fil-A ale s názory generálního ředitele souhlasí. Hlavní manažer jediné pobočky ve státu New Hampshire na severovýchodě Spojených států se během současných sporů rozhodl sponzorovat srpnový průvod gayů.

Stoupenci manželství párů stejného pohlaví naopak usilují o bojkot restaurací, které proslavily hlavně kuřecí sendviče a hranolky ve tvaru mřížky, stejně jako to, že mají v neděli zavřeno.

Gayové a lesby chtějí v pátek v těchto občerstveních uspořádat líbací akci.

 

Právě se děje

před 43 minutami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy