Šéf katalánské "větve" Podemos odstoupil. Španělské straně vadilo, že podporuje nezávislost

ČTK ČTK
6. 11. 2017 16:26
Šéf katalánské větve španělské protestní levicové strany Podemos v pondělí rezignoval na svou funkci. S novou formací podporující nezávislost regionu hodlá jít do voleb v koalici se separatistickými stranami. Jeho krok podle španělských médií může ovlivnit v prosincových katalánských volbách zisky místních menších stran, které mohou být při očekávaném vyrovnaném výsledku mezi separatisty a unionisty klíčové. Předseda strany Podem (katalánský ekvivalent španělského podemos – můžeme) Albano Dante Fachin oznámil svůj odchod ze strany poté, co jej k tomu vyzval vůdce zastřešující celošpanělské organizace strany Podemos Pablo Iglesias. Vadil mu Fachinův příklon k myšlence katalánské nezávislosti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 45 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy