Den sedmý: Útěk před radiací, hlad a deprese ze ztrát

Den sedmý: Útěk před radiací, hlad a deprese ze ztrát
Francouzi mířící k odbavení na letišti Narita. Speciál, který pro své občany vyslala francouzská vláda, poletí do Paříže.
Pracovníci francouzské ambasády pomáhají svým občanům dostat se z Japonska. Francie japonskou vládu nařkla, že nezvládá situaci.
Číňanka čeká na odlet do vlasti na mezinárodním letišti Narita, vzdáleném asi 50 km od Tokia.
Čínská rodina čekající na svůj odlet z letiště Narita.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
17. 3. 2011 16:40

Tokio - Japonci a s nimi i celý svět napjatě sledují akce týkající se stavu kolem jaderné elektrárny Fukušima. Lidé z postižených oblastí bydlí v provizorních podmínkách v evakuačních centrech, řada z nich se snaží najít v troskách svých bývalých obydlí alespoň nějaké osobní věci. Statisíce lidí se musí obejít bez elektřiny, čelí zimě - v některých částech země i sněžení a teplotám pod bodem mrazu a nedostatku tekoucí vody i potravin. Japonská letiště odbavují cizince z různých zemí. Ti jsou pak na letištích ve své vlasti kvůli možné zvýšené radiaci kontrolováni.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy