Radikálové odpálili na Izrael dvě rakety z Egypta

Zahraničí Zahraničí
22. 4. 2010 10:46
Střely Kaťuša letěly zřejmě ze Sinajského poloostrova, nikdo nebyl zraněn

Jeruzalém - Dvě rakety typu kaťuša dnes neznámí pachatelé odpálili z Egypta či Jordánska na izraelské letovisko Ejlát na pobřeží Rudého moře.

Podle prvních zpráv jedna raketa, odpálená ze Sinajského poloostrova, dopadla kolem páté hodiny ranní do moře a druhá na území Jordánska. Izraelci uzavřeli hraniční přechod Ejlát - Akaba a policie varovala turisty před možným nebezpečím.

Na pobřeží Akabského zálivu jsou území Egypta, Izraele a Jordánska velmí blízko u sebe. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Jordánská armáda tvrdí, že střely někdo odpálil patrně z Jordánska, nikoliv z Egypta.

Jde o první útok na Izrael v oblasti Akabského zálivu od roku 2005. Tehdy odpálila skupina, hlásící se k Al-Káidě, rakety na americkou vojenskou loď v Akabském zálivu a také na letiště v Ejlátu. Jedinou obětí tehdejšího ostřelování však byl jordánský voják.

Izrelská vláda nedávno varovala občany židovského státu, aby raději necestovali do hotelů na Sinaji, protože má k dispozici informace o hrozbě teroristického útoku.

Teroristé v minulosti odpálili na Sinaji nálože v letoviscích v Tabě a Šarm aš-Šajchu.

Připravujeme podrobnosti.

 

 

 

Právě se děje

před 15 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy