Protest španělských nudistů na kolech: respektuje cyklisty

Protest španělských nudistů na kolech: respektuje cyklisty
Do ulici Mardidu vyjelo více než 100 nudistů.
Muži, ženy i děti protestovali nazí v ulicích Madridu.
Akce se konala v rámci mezinárodní World Naked Bike Ride.
Akce se konala v rámci mezinárodní World Naked Bike Ride.
Foto: Reuters
Radek Nohl Radek Nohl
10. 6. 2012 9:35

V Madridu se v sobotu konal již tradiční protest. Nazí cyklisté v rámci mezinárodní nudistické akce World Naked Bike Ride chtěli tentokrát upozornit na to, že na cyklostezkách není bezpečno a že je řidiči aut nerespektují. Na kola nakonec usedlo více než stovka Španělů, byly mezi nimi i děti. World Naked Bike Ride se koná již od roku 2001 a lidé se jí mohou zúčastnit v mnoha městech celého světa. Přičemž největší "ride" se pořádá v Londýně, první se konalo právě ve Španělsku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

U břehů Turecka se potopila ukrajinská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 12 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ukrajinská nákladní loď. Při nehodě zemřeli nejméně tři členové posádky. Podle informací na lodi mělo být 12 členů posádky, uvedla agentura AP. Záchranné práce pokračují.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner původně oznámil, že plavidlo bylo ruské, podle nových informací loď plula pod vlajkou Palau a patřila ukrajinské firmě Arvin Shipping. Na lodi mělo být celkem 12 osob, dva Rusové a deset Ukrajinců. Loď byla na cestě z Bulharska do Gruzie.

Podle agentury Reuters turecká státní média uvedla, že loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Práci záchranářů však ztěžuje špatné počasí. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Podle tureckého ministerstva dopravy loď jménem Arvin kvůli špatnému počasí zakotvila u přístavu na severu Turecka. Z neznámých důvodů se rozlomila a potopila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy