reklama
 
 

Propustili jsme všechny demonstranty, tvrdí Ukrajina

14. 2. 2014 21:42
Prezident Janukovyč vyzval opozici, aby výměnou za to také udělala ústupky

Kyjev - Všichni zadržení účastníci protivládních protestů na Ukrajině již byli propuštěni a prezident Viktor Janukovyč vyzval opozici, aby výměnou za to také udělala ústupky.

Soudní řízení s propuštěnými ale ještě pokračují. Na tiskové konferenci v Kyjevě to podle agentury Interfax-Ukrajina oznámil ukrajinský generální prokurátor Viktor Pšonka. Informaci potvrdily také opoziční zdroje.

"V období od 26. prosince do 2. února bylo zadrženo 234 osob. Dnes už žádná z nich není ve vazbě," upřesňuje se v prohlášení, které vyvěsila generální prokuratura na své internetové stránce.

Informaci podle agentury Interfax-Ukrajina potvrdil opoziční Štáb národního odporu. Podle něj byl v pátek jako poslední propuštěn kyjevským obvodním soudem Dmytro Poltavac.

Pšonka nicméně upozornil, že stíhání těchto osob zatím zastaveno nebylo. Slíbil však, že se tak stane do měsíce, pokud demonstranti ve stanovené lhůtě do 17. února opustí obsazené budovy a prostranství. Tuto podmínku pro zastavení všech řízení s demonstranty před soudy obsahuje zákon o amnestii, který koncem ledna schválil parlament a následně podepsal prezident Viktor Janukovyč.

"Máme prostředky, jak ukázat někomu, kde je jeho místo, ale nechceme, aby trpěli nevinní lidé. Nechci válku. Chci zachránit stát a obnovit stabilní vývoj," řekl Janukovyč v rozhovoru zveřejněném v pátek večer ukrajinskou televizí.

"Obracíme se na opozici, aby také přistoupila na ústupky. Vyzvy k boji bez slitování a se zbraní v ruce jsou nebezpečné," upozornil ukrajinský prezident s poukazem na radikální hlasy uvnitř protirežimní opozice.

autor: ČTK | 14. 2. 2014 21:42

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama