reklama
 
 

Princ George mohl kvůli setkání s Obamou zůstat déle vzhůru, pozdravil ho v pyžamu

23. 4. 2016
Jeden z nejmladších členů britské královské rodiny, dvouletý princ George, mohl zůstat v pátek večer vzhůru déle než obvykle. Důvodem bylo setkání s prezidentem USA Barackem Obamou. Tomu před večeří s jeho rodiči a strýcem poděkoval za houpacího koníka, kterého mu Obama poslal, když se narodil.

Londýn - Aby mohl přivítat amerického prezidenta Baracka Obamu, směl v pátek jeden z nejmladších členů britské královské rodiny, dvouletý princ George, zůstat večer vzhůru déle než obvykle.

Hlavě USA před večeří s jeho rodiči a strýcem poděkoval za houpacího koníka, kterého mu Obama poslal, když se narodil. Informuje o tom na svém twitteru Kensingtonský palác.

Všichni mužští účastníci večeře, tedy princové William a Harry a prezident Obama, se oblékli neformálně, všímají si britská média. Měli sice oblek, ale nevzali si kravatu. Princ George se už chystal do postele, a tak jednoho z nejmocnějších mužů světa pozdravil oblečen v pyžámku a županu.

Georgeova matka, vévodkyně Kate, si pro tuto příležitost oblékla modročervené splývavé šaty a Obamova žena Michelle zvolila kombinaci béžové a velbloudí.

Obama přiletěl do Británie na státní návštěvu ve čtvrtek večer. V pátek poobědval na hradě Windsor s královnou Alžbětou II., která tento týden oslavila devadesátiny, a odpoledne jednal s premiérem Davidem Cameronem. V sobotu má v plánu mimo jiné setkání s britskou mládeží.

autor: ČTK | 23. 4. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama