Na můj dům spadla bomba. Příběhy Syřanů, kterým změnila život občanská válka

Na můj dům spadla bomba. Příběhy Syřanů, kterým změnila život občanská válka
Válka v roce 2014 vyhnala z domova také Aminu se šesti dětmi. O dva roky později se do něj rodině podařilo vrátit, problémy tím ale neskončily.
Poškozená infrastruktura, dlouhodobá ztráta možnosti obživy a devalvace syrské libry však zasáhla i ty, kteří doma zůstali.
V Sýrii kvůli vleklému konfliktu vyrůstá generace dětí, která nemá šanci na vzdělání a musí se vypořádávat s traumaty války.
Před deseti lety, 15. března 2011, začala v Sýrii občanská válka. Vleklý konflikt dovedl zemi na pokraj ekonomického a společenského kolapsu.
Foto: Mohamed Ali, Člověk v tísni
Zahraničí Zahraničí, Člověk v tísni
14. 3. 2021 19:53
Měli práci, domovy a jejich děti chodily do školy a ve volném čase si hrály. Před deseti lety ale do života obyvatel Sýrie vstoupila krvavá občanská válka. A téměř o všechno je připravila. Podívejte se, jak se lidem z oblastí zasažených boji žije nyní.
 

Právě se děje

před 56 minutami

Šéf vojenských zpravodajců Beroun potvrdil, že se debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu

Šéf vojenských zpravodajců Jan Beroun potvrdil, že se na schůzce na ministerstvu vnitra debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu, řekla předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).

Šéf komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Vít Rakušan (STAN) uvedl, že nemá pochybnosti o tom, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) cestu do Ruska plánoval. Není to podle něj v souladu s tím, co bylo řečeno dřív.

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy