Při střelbě u istanbulské mešity byli zranění dva lidé

ČTK ČTK
1. 1. 2017 17:32
Několik hodin poté, co střelec v istanbulském nočním klubu usmrtil 39 lidí, došlo ve městě ke střelbě u jedné z mešit. Dva lidi při tom byli podle agentury Dogan zraněni, pachateli se podařilo uniknout. Není jasné, zda je mezi oběma činy spojitost.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Istanbul - Při střelbě u jedné z istanbulských mešit byli v neděli zraněni nejméně dva lidé, uvedl britský list The Independent s odvoláním na tureckou tiskovou agenturu Dogan. Pachatel z místa činu utekl.

Ke střelbě na severu evropské části Istanbulu došlo jen několik hodin poté, co střelec usmrtil 39 lidí v nočním klubu Reina ve stejném městě. Není jasné, zda mezi oběma případy je spojitost.

Útočník před mešitou začal střílet ve chvíli, kdy se shromáždil dav věřících, kteří se přišli modlit. Dvě zraněné osoby byly odvezeny do nemocnice, žádné další podrobnosti o incidentu zatím nejsou známy.

Rovněž neznámý střelec zaútočil v noci na neděli v istanbulském klubu Reina, kde slavily stovky lidí příchod nového roku.

K masakru se zatím nikdo nepřihlásil a útočník je stále na útěku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy