Při silné bouři zemřeli v Austrálii tři lidé, další se pohřešují

ČTK ČTK
6. 6. 2016 8:36
V silné bouři, která zasáhla o víkendu východní pobřeží Austrálie, přišli o život tři lidé. Několik osob se pohřešuje a meteorologové varují před dalšími problémy s tím, jak se bouře přesouvá k jihu. Město Sydney zažilo nejhorší záplavy za 30 let, na pobřeží se museli obyvatelé evakuovat z luxusních domů, jimž nyní hrozí zřícení. Silný déšť provázel vítr. V nárazech měl sílu 115 km/h. Pobřeží ohrožovaly dvanáctimetrové vlny, v Novém Jižním Walesu je bez proudu na 86 tisíc domácností. Bouře ochromila prakticky vše, od dopravy až po internetové spojení. Úřady vydaly kvůli hrozbě záplav výstrahu v několika státech, silný déšť stále trvá ve Viktorii, Novém Jižním Walesu a v Tasmánii.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 30 minutami

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy