Britský dobrodruh zemřel při pokusu přejít na vlastní pěst Antarktidu. Ušel 1600 kilometrů

ČTK ČTK
25. 1. 2016 15:10
Britský dobrodruh Henry Worsley zemřel při pokusu přejít jako první člověk v dějinách sám bez asistence Antarktidu. Podle britských médií to oznámila rodina tohoto 55letého bývalého vojenského důstojníka. Brit za 71 dní ušel 1600 kilometrů a začal trpět vyčerpáním a dehydratací. Na cestě podle listu The Telegraph bojoval s mrazy až minus 44 stupňů Celsia, zrádným ledem a větrem. Pouhých 48 kilometrů před cílem zavolal o pomoc a nechal se převézt do nemocnice v Chile, kde podle rodiny v neděli zemřel. "Byl to muž, které prokázal velkou statečnost a velké odhodlání," uvedl v prohlášení britský princ William, který tento charitativní projekt zaštiťoval.
Henry Worsley (vpravo) na snímku z října 2015, kdy se s ním vyfotil i princ William.
Henry Worsley (vpravo) na snímku z října 2015, kdy se s ním vyfotil i princ William. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy