Foto: Přežili řádění bouře Sandy. Pohlédněte jim do tváře

Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
28. 11. 2012 10:45

Superbouře Sandy, která před časem zpustošila pobřeží Spojených států a Karibik, spoustě lidí zásadně změnila život. Lidé z postižených oblastí teď napínají všechny síly, aby se jim podařilo napravit škody, které kolem sebe bouře Sandy napáchala. Podívejte se do tváří několika lidí, které - ač přišli téměř o vše - ani nejničivější hurikán v historii USA nedokázal zlomit.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy