Tetování snižuje výkon fotbalistů, tvrdí německý profesor. Potetované tělo má Messi i Neymar

Ondřej Houska Zahraničí Ondřej Houska, Zahraničí
5. 9. 2017 12:12
Tetování se v posledních letech mezi fotbalisty rychle šíří. Velké části těla mají potetované superhvězdy jako Lionel Messi, Zlatan Ibrahimović nebo Neymar. V Česku si tetování oblíbili například Václav Kadlec nebo Tomáš Řepka. Podle německého profesora Inga Frobose je ale tetování nebezpečné pro výkon na hřišti. Snižuje prý hráčův výkon o tři až pět procent. Kluby by proto podle Frobose měly svým hráčům tetování zakázat.
OH 2016, fotbal: Neymar a  Gabriel Barbosa (Brazílie) - tetování
OH 2016, fotbal: Neymar a Gabriel Barbosa (Brazílie) - tetování | Foto: Reuters

Potetované tělo pomaleji regeneruje

Potetovaní fotbalisté hrají hůř, tvrdí německý profesor Ingo Frobose. Podle něj tetování snižuje hráčův výkon o tři až pět procent.

Kluby by proto podle něj měly svým fotbalistům tetování zakázat.

"Kůže je největší orgán, který máme - a přitom si v ní způsobujeme otravu," řekl Frobose britskému bulvárnímu deníku The Sun. Podle něj 60 až 70 procent inkoustu z tetování prosakuje do krve. Kvůli tomu lidské tělo pomaleji regeneruje a hráči se už necítí tak čerství jako dřív.

Potetované fotbalisty by mohlo uklidnit aspoň to, že Frobose se sice hájí některými studiemi, žádnou konkrétní ale v rozhovoru pro The Sun nejmenoval.

Frobose je profesorem na Německé vysoké škole sportu v Kolíně nad Rýnem. Je autorem několika knih o sportu a zdraví.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Okamura bude obhajovat funkci předsedy opoziční SPD

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) si na sobotní celostátní konferenci zvolí své vedení na příští tři roky. S ohledem na koronavirovou epidemii se jednání bude konat on-line. Funkci předsedy bude obhajovat Tomio Okamura, který hnutí vede od jeho vzniku v roce 2015 a do předloňské konference bylo jeho jméno i v názvu uskupení.

Tříletý mandát ve vedení hnutí obhájil Okamura v polovině července 2018, kdy na volební konferenci v Praze získal 150 ze 152 hlasů, jeden delegát byl proti a Okamura nehlasoval. Funkci si tehdy udržel i místopředseda hnutí a šéf poslaneckého klubu Radim Fiala, kterému delegáti dali 149 hlasů. Členy končícího předsednictva jsou ještě poslanci Radovan Vích a Radek Rozvoral a bývalý poslanec Jaroslav Holík. Na sobotní konferenci bude 85 delegátů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy