Slovenští policisté zasahují u podnikatele Kočnera, podezřelého z vraždy Jána Kuciaka

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 16. 10. 2018 9:43
Marián Kočner je u prohlídek přítomen, policisté ho přivezli z vazební cely. V té je kvůli jinému případu, který se týká podvodů se směnkami.
Domovní prohlídka u Mariána Kočnera.
Domovní prohlídka u Mariána Kočnera. | Foto: Facebook / Polícia Slovenskej republiky

Bratislava - Příslušníci speciální jednotky slovenské policie s kuklami přes obličej prohledávají domy podnikatele Mariána Kočnera, který je spojovaný s objednáním vraždy novináře Jána Kuciaka. Podle vyjádření policie se zásah týká několika míst a souvisí s násilnou trestnou činností.

Server Aktuality.sk uvedl, že všechny prohledávané objekty souvisí s Kočnerem. On sám je u prohlídek přítomen. Policie to sice oficiálně nepotvrdila, ale zveřejnila fotografie z razie, na kterých lze Kočnera poznat.

Kočnera média spojují s únorovou vraždou Kuciaka, při které vrah zastřelil také přítelkyni investigativního reportéra. Slovenská policie v září v případu vraždy Kuciaka obvinila čtyři osoby, z nichž jedna označila jako objednavatele vraždy právě Kočnera. Policie ani prokuratura tuto informaci dosud nepotvrdily.

Zatím podnikatel nebyl obviněn. Ve vazbě je kvůli jinému případu, který se týká podvodů se směnkami.

Kuciak v minulosti opakovaně psal o Kočnerových podezřelých obchodních transakcích. Ten novináři loni v telefonickém rozhovoru řekl, že se o něj a o jeho rodinu bude zajímat a že když na ně najde nějakou "špínu", tak ji zveřejní.

Slovenský soud poslal Kočnera do vazby na konci června v případu, ve kterém ho policie spolu s bývalým šéfem soukromé televize Markíza a exministrem hospodářství Pavolem Ruskem obvinila z falšování směnek v hodnotě zhruba 69 milionů eur (1,78 miliardy korun). Proplacení některých směnek požadovala jedna z Kočnerových firem i od Markízy, která zmiňované cenné papíry považuje za podvrh.

Právě v souvislosti s Markízou se Kočner dostal v roce 1998 do povědomí veřejnosti, a to v souvislosti s neúspěšným pokusem o převzetí této televize pomocí pracovníků bezpečnostní služby.

 

Právě se děje

Další zprávy