Policista z USA, který před pěti lety udusil neozbrojeného černocha, dostal výpověď

ČTK ČTK
19. 8. 2019 21:07
Po pěti letech vyšetřování a vzrušených debat vedení newyorské policie propustilo ze služby důstojníka, který v roce 2014 usmrtil muže bránícího se zatýkání. Smrt černocha Erika Garnera vyvolala ve Spojených státech debatu o policejním násilí, přestože velká porota se tehdy rozhodla policistu za Garnerovu smrt nestíhat. Smrt neozbrojeného Garnera rukou bělošského policisty vedla před pěti lety v New Yorku k masovým demonstracím a pouličním násilnostem. Policista Daniel Pantaleo při zatýkání přitlačil Garnera podezřelého z nelegálního prodeje cigaret k zemi tak, že ho udusil. Šéf newyorské policie James O'Neill oznámil, že propustil Pantalea na doporučení policejní disciplinární komise.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy