Policie zatkla únosce mrtvého miliardáře. Našla i rakev

ČTK ČTK
1. 12. 2009 10:10
Pachatelé ukradli rakev s ostatky neměckého podnikatele Flicka před rokem
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Po roce od svého zmizení se našla rakev s ostatky německého miliardáře Friedricha Karla Flicka.

Podle listu Bild ji objevila maďarská policie v Budapešti u šestice mužů, které zatkla kvůli podezření, že ji loni v listopadu z rodinné hrobky Flicků v Korutanech ukradli. Sarkofág je nyní zpět v Rakousku.

Pondělní nález rakve potvrdila agentuře DPA i rodina zesnulého magnáta. "Ta zpráva je ohromným ulehčením pro rodinu zejména nyní krátce před vánočními svátky," prohlásil mluvčí Flicků Jörg Andreas Lohr.

"Duše mého zemřelého manžela může nyní konečně nalézt klid na místě, kde si to Friedrich Karl přál," citoval Bild reakci vdovy po miliardáři Ingrid.

Přes 200 kilogramů vážící schránku ukradla z hrobky ve Veldenu u Wörthského jezera podle vyšetřovatelů šestice mužů původem z Maďarska a Rumunska s cílem získat za ní od rodiny výkupné. Se žádostí o údajně milionovou částku se podle Bildu také krátce po krádeži na Flickovi obrátili.

Foto: Reuters

"Rakev byla předána do Klagenfurtu a bude kriminalisticky prozkoumána," uvedl k jejímu současnému osudu podle agentury APA Hermann Klammer z korutanského zemského kriminálního úřadu.

Rodina Flicků zbohatla v Německu na ocelářství a válečné výrobě. Dařilo se jí za vlády Adolfa Hitlera . Zakladatel koncernu Friedrich Flick (1883-1972) byl po druhé světové válce odsouzen k sedmi letům vězení, odseděl si čtyři roky.

Po jeho smrti řízení koncernu převzal jeho syn Friedrich Karl, který v roce 1985 rodinné impérium prodal za 5,4 miliardy marek a stáhl se z daňových důvodů do Rakouska.

Na břehu malebného Wörthského jezera si vybudoval obrovskou vilu jako nedobytnou pevnost a v roce 1991 se naposled oženil. Zemřel 5. října 2006 ve věku 79 let a jeho čtyři děti si rozdělily rovným dílem majetek odhadovaný na šest miliard eur (zhruba 157 miliard korun).

 

Právě se děje

Další zprávy