Německá policie dopadla po sedmi měsících podezřelého z vraždy studentky. Usvědčila ho DNA

ČTK ČTK
3. 12. 2016 16:39
Německá policie dopadla podezřelého z vraždy studentky. Podle prokuratury jde o 17letého afghánského běžence. Podezřelého policie zadržela v pátek, nyní je ve vyšetřovací vazbě. Mezi klíčové důkazy patří jeho DNA, která byla nalezena na místě činu i na samotném těle oběti.
Německá policie - ilustrační foto
Německá policie - ilustrační foto | Foto: Reuters

Berlín - Policie v jihoněmeckém Freiburgu dopadla sedm týdnů po vraždě studentky medicíny podezřelého, o kterém je přesvědčena, že čin spáchal. Zadrženým je podle prokuratury 17letý afghánský běženec, který do Německa přišel bez příbuzných loni. K činu se podle agentury DPA zatím nepřiznal.

Vražda v Německu vyvolala velké pobouření a mnoho lidí věnovalo peníze na odměnu za dopadení vraha. Suma, kterou se na tento účel podařilo vybrat, činí v přepočtu zhruba milion korun.

Devatenáctiletá studentka se v noci na 16. října vracela na kole z univerzitního večírku domů. Během cesty byla přepadena a znásilněna, její tělo bylo nalezeno v korytě řeky Dreisam. Bezprostřední příčinou dívčiny smrti bylo utopení. Zda ji utopil násilník, či ji v bezvědomí ponechal v řece svému osudu, známo podle DPA není.

Policie po činu spustila rozsáhlé pátrání, kdy prověřovala kamerový systém města, vyslechla 1400 lidí a prováděla webové dotazování obyvatel. Klíčovou stopou se nakonec stala černá šála nalezená v řece, policisté díky kamerám zjistili, že jistý mladík se stejnou černou šálou se pohyboval krátce před činem zhruba kilometr od místa vraždy.

Podezřelého policie zadržela v pátek, nyní je ve vyšetřovací vazbě, uvedla DPA. Mezi klíčové důkazy patří například DNA podezřelého, která byla nalezena na místě činu i na samotném těle. Vyšetřovatelé nyní chtějí zjistit, zda se afghánský migrant a studentka znali. Vyloučeno to není, neboť mladíka úřady po příchodu do Německa svěřily do péče jedné místní rodině.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy