Pohled do laboratoře: Tady testují zeleninu kvůli zákeřné bakterii

Pohled do laboratoře: Tady testují zeleninu kvůli zákeřné bakterii
Původní podezřelá - salátová okurka - je v tom zřejmě nevinně.
A tak se teď po celé Evropě testuje všemožná zelenina na přítomnost nebezpečné bakterie enterohemoragické Escherichia coli (EHEC).
Nabízíme vám možnost nahlédnout do brněnské Národní referenční laboratoře, kde se některé z testů provádí.
Hygienici doporučují občanům, aby zachovávali hygienické zásady, myli si ruce před každým jídlem a po každém použití toalety.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
2. 6. 2011 12:51

Brno - Odborníci zatím nevědí, co způsobuje nákazu, která se projevuje krvácivými průjmy a selháním ledvin.

Původní podezřelá - salátová okurka - je v tom zřejmě nevinně, a tak se teď po celé Evropě testuje všemožná zelenina na přítomnost nebezpečné bakterie enterohemoragické Escherichia coli (EHEC).

Nabízíme vám možnost nahlédnout do brněnské Národní referenční laboratoře, kde se některé z testů provádí.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy