Obrazem: Jak se plastinují lidská a zvířecí těla

Obrazem: Jak se plastinují lidská a zvířecí těla
... ale také celá lidská těla v různých polohách...
... jejich části nebo jednotlivé orgány...
... k vidění jsou také průhledné části/plátky těl.
Díky pečlivé práci specialistů mají návštěvníci muzea možnost si detailně prohlédnout všemožné svalstvo, nervy, oběhový a dýchací systém nebo zažívací ústrojí.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
15. 9. 2011 15:30

New York - Muzeum nesoucí název "Tajemný život" v čínském městě Ta-lien, které leží na jihu provincie Liao-ning, je plné zajímavých takzvaně plastinovaných exponátů. Muzeum založil v rámci institutu Dalian Hoffen Bio-Technique Co. Ltd. zabývajícího se plastinací v roce 2004 doktor Suej Chung-ťin. Plastinace je průlomová metoda, která umožňuje vytváření odolných a trvanlivých preparátů z lidských a zvířecích těl. Vzpomeňme například kontroverzní výstavu ,,Bodies... The Exhibition" (Těla... Výstava), kterou bylo možné vidět v roce 2007 v pražské Lucerně. V čínském muzeu připravují exponáty specialisté. Na jednom exponátu pracují čtyři zaměstnanci po dobu osmi až dvanácti měsíců. Podle slov jejího šéfa získává institut těla lidí i zvířat legálně, z lékařských univerzit.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy