Pentagon promrhal v Afghánistánu stamiliony. Špatné projekty stabilitu nepřinesly

Zahraničí Zahraničí
21. 1. 2016 11:34
Pentagon utratil v Afghánistánu stamiliony dolarů na projekty, které byly nedomyšlené a špatně koncipované. Tvrdí to americký vládní inspektor John Sopko, který výdaje v Afghánistánu kontroluje. Pracovní skupina pro obchodní a stabilizační operace, spadající pod ministerstvo obrany, na rozvojové projekty v rozmezí pěti let zaplatila asi 800 milionů dolarů. Podle Sopka ale celý systém zmařilo špatné plánování a plýtvání. Uvedl, že nebyl schopen "najít důvěryhodné důkazy, které by ukázaly, že aktivity v Afghánistánu přinesly zamýšlený ekonomický růst a stabilizaci". Pracovní skupina projekty v Afghánistánu v roce 2014 opustila. Pentagon řadu Sopkových závěrů zpochybnil, uvedl server BBC.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy