Papež se dal na Twitter, začal velebením Ježíše

Zahraničí Zahraničí
29. 6. 2011 11:01
Vatikán jde s dobou. Po Facebooku a YouTube se stěhuje i na Twitter
Vatikán chce být IN!
Vatikán chce být IN! | Foto: Reuters

Vatikán - Vatikán se snaží jít s dobou. Alespoň co se moderních technologií týče.

Vedle vlastního kanálu na populárním videoserveru YouTube a profilu na Facebooku si vedení katolické církve zřídilo účet i na mikroblogovací službě Twitter.

"Drazí přátelé, zrovna jsem spustil www.news.va. Pochválen buď Pán Ježíš Kristus! Modlím se za vás a žehnám vám, Benedictus XVI.," zní první papežův tweet. Podepsaný je latinsky, což je oficiální jazyk Svatého stolce.

Jak je vidět na videu zachycujícím vůbec první papežské štěbetání, vyťukal Benedikt XVI. svůj první vzkaz na iPad.

Hlaste nám zázraky!

Facebookový profil je věnován papeži Janu Pavlovi II. Skrze profilovou "zeď" Vatikán sdílí záznamy veškerých vystoupení týkajících se bývalé hlavy katolické církve. Podle agentury AFP na stránku lidé přispívají také svými svědectvími o zázracích, vykonaných právě Janem Pavlem II.

Nový web News.va pro změnu poskytne zprávy a fotografie z vatikánského rozhlasu a televizních stanic, stejně jako z oficiálního deníku Osservatore Romano.

Jak dodává AFP, Vatikán ještě chystá e-learningovou iniciativu, která se má zabývat výlučně ožehavým tématem sexuálního zneužívání dětí kněžími.

Přiblížení se k mladé generaci je jednou z hlavních aktivit současného papeže Benedikta XVI. Před dvěma lety na sebe upozornil vydáním desky nazvané Alma Mater, jež nabízí směsici moderní hudby a starých chrámových zpěvů. CD nazpíval sám a hned v pěti jazycích.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 5 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy