reklama
 
 

Papež se dal na Twitter, začal velebením Ježíše

29. 6. 2011 11:01
Vatikán jde s dobou. Po Facebooku a YouTube se stěhuje i na Twitter

Vatikán - Vatikán se snaží jít s dobou. Alespoň co se moderních technologií týče.

Vedle vlastního kanálu na populárním videoserveru YouTube a profilu na Facebooku si vedení katolické církve zřídilo účet i na mikroblogovací službě Twitter.

"Drazí přátelé, zrovna jsem spustil www.news.va. Pochválen buď Pán Ježíš Kristus! Modlím se za vás a žehnám vám, Benedictus XVI.," zní první papežův tweet. Podepsaný je latinsky, což je oficiální jazyk Svatého stolce.

Jak je vidět na videu zachycujícím vůbec první papežské štěbetání, vyťukal Benedikt XVI. svůj první vzkaz na iPad.

Hlaste nám zázraky!

Facebookový profil je věnován papeži Janu Pavlovi II. Skrze profilovou "zeď" Vatikán sdílí záznamy veškerých vystoupení týkajících se bývalé hlavy katolické církve. Podle agentury AFP na stránku lidé přispívají také svými svědectvími o zázracích, vykonaných právě Janem Pavlem II.

Nový web News.va pro změnu poskytne zprávy a fotografie z vatikánského rozhlasu a televizních stanic, stejně jako z oficiálního deníku Osservatore Romano.

Jak dodává AFP, Vatikán ještě chystá e-learningovou iniciativu, která se má zabývat výlučně ožehavým tématem sexuálního zneužívání dětí kněžími.

Přiblížení se k mladé generaci je jednou z hlavních aktivit současného papeže Benedikta XVI. Před dvěma lety na sebe upozornil vydáním desky nazvané Alma Mater, jež nabízí směsici moderní hudby a starých chrámových zpěvů. CD nazpíval sám a hned v pěti jazycích.

autor: Zahraničí | 29. 6. 2011 11:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama