Ozbrojení Čečenci vtrhli do chrámu v Grozném. Zemřeli dva policisté a jeden věřící

ČTK ČTK
19. 5. 2018 18:16
Policie útočníky zastřelila. Čečenci se chtěli zmocnit věřících jako rukojmích.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Groznyj (Rusko) - Nejméně sedm mrtvých a tři zraněné si vyžádal útok na pravoslavný chrám v metropoli Čečenska Grozném. Zabiti byli všichni čtyři útočící ozbrojenci, ale o život přišli také dva policisté a jeden věřící, informovala ruská média s odvoláním na čečenského vůdce Ramzana Kadyrova a další činitele a úřady.

Do pravoslavného chrámu archanděla Michaela v centru Grozného vtrhli čtyři vzbouřenci "s cílem zmocnit se věřících jako rukojmích", oznámil podle agentury TASS Kadyrov. "Všichni čtyři byli zabiti při speciální operaci zahájené okamžitě" bezpečnostními silami, uvedl rovněž. Dodal, že o život přitom přišel i jeden policista a jeden věřící utrpěl zranění.

Nejmenovaný činitel čečenské police později agentuře TASS telefonicky upřesnil, že při přepadení chrámu v Grozném jeden věřící zemřel a další byl zraněn.

Následně ruský Vyšetřovací výbor, který je obdobou amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), sdělil, že při incidentu zemřeli dva policisté a další dva utrpěli zranění. Útočníci byli vyzbrojeni noži a puškami. Policejní zdroj agentury Interfax se zmínil ještě o zápalných lahvích.

Po první válce v Čečensku v letech 1994 až 1996 se tamní separatistické povstání postupně islamizovalo a rozšířilo se do dalších oblastí. Následně přerostlo v islamistické hnutí aktivní na celém severním Kavkazu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy