Obrazem: Tanečník v klubu i restaurátor. Podívejte se na život tří migrantů v Berlíně

Obrazem: Tanečník v klubu i restaurátor. Podívejte se na život tří migrantů v Berlíně
Ali Mohammad Rezaie přišel do Berlína 15. října 2015 - když migrační vlna vrcholila. Na rozdíl od svých narozenin, které si jeho rodiče nezapsali, tohle datum bude znát navždy.
Rezaie pochází z menšiny Hazárů, kteří jsou jako představitelé šíitské větve islámu terčem útoků militantních skupin v Afghánistánu.
V Berlíně zpívá ve sboru, pomáhá v pečovatelském domě, v restauracích a hotelech. Jeho žádost o azyl byla odmítnuta, bez ní si ale nebude schopný najít trvalou práci.
Ve sboru se Rezaie seznámil s Chris Wachholzovou, kterou nyní spolu s jejím manželem označuje za své rodiče. Pomáhají mu s němčinou a spojuje je láska k motocyklům.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
17. 12. 2018 18:52
Od roku 2015, kdy byla migrační vlna v Evropě na vrcholu, více než 1,5 milionu lidí požádalo v Německu o azyl. Ať už byli se žádostí úspěšní, nebo neúspěšní, nyní se snaží zapadnout. Snahy o lepší integraci jim často komplikuje neschopnost najít si trvalejší zaměstnání a jazyková bariéra. Agentura Reuters zmapovala příběhy tří migrantů, kteří se usadili v německé metropoli Berlíně.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy