Obrazem: Peking zbrojí, čínští vojáci ukazují svaly

Obrazem: Peking zbrojí, čínští vojáci ukazují svaly
Foto: Reuters
Martin Novák Reuters Martin Novák, Reuters
20. 3. 2009 11:45

Peking - Čína chce být velmocí první kategorie a k tomuto obrazu přebudovává svoji armádu. Vláda letos navýšila vojenský rozpočet o pětinu. Ozbrojené síly nejlidnatější země světa dostanou bezmála 418 miliard jüanů (přes 960 miliard korun.) Peking zveřejnil toto číslo krátce poté, co americké ministerstvo obrany ve své studii vyslovilo obavy nad rostoucí vojenskou silou asijské velmoci. Podle Washingtonu jsou vojenské výdaje Pekingu mnohem vyšší a vláda skutečné číslo tají. Číňané se netají plánem postavit svoji první letadlovou loď. Podívejte se, jak tvrdě se připravují příslušníci polovojenských jednotek určených "pro boj s terorismem". Agentura Reuters fotografovala v kasárnách a výcvikových táborech na několika místech Číny.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy