Krvavé boje se vrátily do Karabachu i Etiopie. Letošní konflikty objektivem fotografů

Krvavé boje se vrátily do Karabachu i Etiopie. Letošní konflikty objektivem fotografů
Arménsko-ázerbájdžánský spor o Náhorní Karabach trvá desítky let, letos ale ožil a proměnil se v ozbrojený konflikt. Po týdnech bojů obě strany uzavřely příměří dojednané ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Na rozdíl od války v první polovině 90. let tentokrát část sporného území připadla Ázerbájdžánu.
Přestože takzvaný Islámský stát utrpěl porážku v Sýrii i Iráku, na hranicích s Tureckem stále probíhají občasné boje. Proti teroristům z IS bojují pešmergové, kurdští vojáci. Na severu Iráku u hranic s Tureckem se rozkládá území obývané Kurdy, na které islamisté stále útočí.
Jemenskou válku vedou od roku 2014 menšinoví šíité proti vládě kvůli údajnému útlaku své komunity. Šíitské povstalce podporuje Írán, za vládou stojí od roku 2015 arabská koalice vedená Saúdskou Arábií.
Na snímku je zbořený činžovní dům po střetu indické armády s povstalci ve městě Šrínagar.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
28. 12. 2020 19:56
Čtvrtstoletí doutnající konflikt znovu ožil v Náhorním Karabachu, staré rány se otevřely také v Etiopii. Z obou míst prchají lidé po stovkách a rostou obavy z humanitární krize. Násilí neutichlo ani na Blízkém východě. Situaci všude po světě navíc zhoršuje pandemie koronaviru. Podívejte se na výběr válečných fotografií roku 2020, které zachytila agentura Reuters.
 

Právě se děje

Další zprávy