Obrazem: Kohoutí zápasy na Kubě

Obrazem: Kohoutí zápasy na Kubě
Kohout je něco jako gladiátor. Jeho majitel ho obvykle považuje za pouhou věc, která mu může vydělat značný obnos peněz. Kohout v aréně je poštván proti jinému kohoutovi a svede s ním krvavý boj.
Mladého kohouta drží v ruce kohoutový "vyhledávač talentů", který si jej vyhlédl v místní drůbežárně.
Samce kuru domácího, který byl vybrán pro kohoutí zápasy, nečeká žádná veselá budoucnost. Pokud kohout vyhraje a přežije, bude muset zápasit znovu. Svými úspěchy si však žádnou svobodu (jako tomu bylo u gladiátorů) nevybojuje. Dost často skončí v polévce nebo na pekáči. Na fotografii je vidět, jak jeden z koučů trénuje svého kohouta. Základem tréninku je ve zvířeti neustále pěstovat agresivní chování.
Muž úmyslně plaší kohouta údery tyčí, aby v něm vyprovokoval chuť se porvat.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
20. 7. 2012 16:42

Krvavé a v mnoha zemích zakázané kohoutí zápasy jsou na Kubě velmi populární. Na "sportu", který Západ považuje za týrání zvířat, se tam dá velmi slušně vydělat. Jako sázející, sázkař i majitel zápasícího zvířete. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy