Niger ostře zakročil proti Boko Haram. Během tažení zemřelo 280 islamistů

ČTK ČTK
3. 1. 2019 12:53
Přes 280 členů islamistické organizace Boko Haram zabili od minulého týdne nigerští vojáci a nálety poblíž hranice s Nigérií. Informovalo o tom ve čtvrtek nigerské ministerstvo obrany. Přes 200 islamistů zemřelo při náletech, dalších 87 zabili vojáci při pozemních operacích, uvedlo ministerstvo. Armáda informovala, že během ofenzivy u řeky Komadugu a na ostrovech Čadského jezera zajistila raketomety, útočné zbraně a munici. Povstání Boko Haram, jehož cílem je vytvořit v regionu Čadského jezera islámský stát, si na severovýchodě Nigérie a v přilehlých oblastech Kamerunu, Čadu a Nigeru vyžádalo za posledních deset let přes 30 tisíc obětí, píše agentura Reuters.
Proti Boko Haram často bojují i vojáci nigerijské armády (ilustrační foto).
Proti Boko Haram často bojují i vojáci nigerijské armády (ilustrační foto). | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 22 minutami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy