Nepoužívejte Wi-Fi, doporučuje německá vláda

bh
3. 8. 2007 16:48
Vychází ze studie úřadu pro ochranu proti záření

Berlín - Chcete si v klidu posedět na zahrádce s notebookem, brouzdat internetem a obejít se bez drátů? Tak to se raději vraťte ke klasickému kabelu.

Doporučuje to alespoň německá vláda, která si myslí, že není dobré zavádět si doma Wi-Fi. Kabinet to napsal v písemné interpelaci na dotaz frakce Zelených.

"Spolková vláda doporučuje udržet osobní expozici záření vysokofrekvenčního elektromagnetického pole tak nízko, jak jen to je možné, to znamená upřednostňovat běžné spojení kabelem," napsala velká koalice v odpovědi, z níž citoval server Spiegel Online.

Více o Wi-Fi

wifi
  • Wi-Fi škodí zdraví?
  • Bezdrátové připojení k internetu je víc než v polovině obcí

Berlín ovšem zároveň dodal, že žádná dosavadní studie nepotvrdila škodlivost záření, která je s Wi-Fi technologií spojena. Opatrný a varovný postoj vůči bezdrátové síti nicméně vyplývá ze studie Spolkového úřadu pro ochranu proti záření.

Koncem minulého roku před Wi-Fi varoval také bavorský parlament, který doporučil školám, aby technologii nezaváděly.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy