Nepoužívejte Wi-Fi, doporučuje německá vláda

bh
3. 8. 2007 16:48
Vychází ze studie úřadu pro ochranu proti záření

Berlín - Chcete si v klidu posedět na zahrádce s notebookem, brouzdat internetem a obejít se bez drátů? Tak to se raději vraťte ke klasickému kabelu.

Doporučuje to alespoň německá vláda, která si myslí, že není dobré zavádět si doma Wi-Fi. Kabinet to napsal v písemné interpelaci na dotaz frakce Zelených.

"Spolková vláda doporučuje udržet osobní expozici záření vysokofrekvenčního elektromagnetického pole tak nízko, jak jen to je možné, to znamená upřednostňovat běžné spojení kabelem," napsala velká koalice v odpovědi, z níž citoval server Spiegel Online.

Více o Wi-Fi

wifi
  • Wi-Fi škodí zdraví?
  • Bezdrátové připojení k internetu je víc než v polovině obcí

Berlín ovšem zároveň dodal, že žádná dosavadní studie nepotvrdila škodlivost záření, která je s Wi-Fi technologií spojena. Opatrný a varovný postoj vůči bezdrátové síti nicméně vyplývá ze studie Spolkového úřadu pro ochranu proti záření.

Koncem minulého roku před Wi-Fi varoval také bavorský parlament, který doporučil školám, aby technologii nezaváděly.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Firma, které unikla palivo do řek na Sibiři u Norilska, se odvolá proti pokutě

Ruská společnost Norilsk Nickel, která patří k největším těžařům niklu na světě, se chce odvolat proti rekordní pokutě téměř 148 miliard rublů (asi 49 miliard Kč). Firmě ji vyměřila vládní agentura na ochranu přírody Rosprirodnadzor, a to za škodu při květnovém úniku ropných látek u Norilska. Firma je však nadále ochotna zaplatit odstranění způsobených škod, uvedla dnes agentura TASS. Po oznámení firmy cena jejích akcií na moskevské burze vzrostla o dvě procenta.

Norilsk Nickel podle listu Kommersant zpochybnil metodiku výpočtu pokuty, a sice to, že úřad použil koeficient určený znečišťovatelům, kteří nepomáhají při nápravě škod, což nebyl případ firmy Norilsk Nickel.

"Škoda na životním prostředí a likvidace následků havárie jsou dva různé pojmy. Pokud je společnost připravena dokázat u soudu, že není viníkem, má na to právo. My jsme ale viděli následky havárie, zaznamenali jsme všechny ukazatele a Rosprirodnadzor spočítal způsobené škody," řekl ministr podle agentury TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy