Německá policie zastřelila amerického vojáka

pav
15. 3. 2008 11:50
Voják ze základny Schweinfurt napadl expřítelkyni

Berlín - Speciální zásahové komando německé policie v noci ze čtvrtka na pátek zastřelilo v bavorském městě Königsberg amerického vojáka ze základny Schweinfurt poté, co fyzicky napadl svou bývalou přítelkyni.

Policii zalarmovala sama postižená, které se podařilo před násilníkem utéct. Jak vypověděla, do jejího bytu vnikl násilím, spoutal ji a vyhrožoval jí.

Poté, co mu uprchla a kontaktovala policisty telefonem, byla zahájena pátrací akce. Helikoptéra s nočním viděním uprchlého vojáka ozbrojeného útočnou puškou M4 z výzbroje americké armády brzy lokalizovala v nedalekém poli.

Když se jej policisté pokusili zatknout, vyhrožoval jim svou zbraní. Policisté proto vystřelili a vojáka zasáhli, píše se v policejním prohlášení, z něhož citovala agentura DPA.

Dnes ráno voják svým střelným poraněním ve schweinfurtské nemocnici podlehl.

Podle televize CNN se na zásahové akci vedle německých policistů podílely i americké vojenské úřady. Ty také nyní plně spolupracují s německými úřady na vyšetření incidentu.

Identita amerického vojáka nebyla zveřejněna, ví se však, že byl členem druhého praporu, který je znám coby "Dagger Brigade" a tvoří součást první pěší divize americké armády.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy