Foto: Hlas, který vypráví o krásách přírody. Attenborough pronikl i mezi domorodce

Foto: Hlas, který vypráví o krásách přírody. Attenborough pronikl i mezi domorodce
V roce 1950 se oženil s Jane Elizabeth Ebsworth Orielovou, se kterou měl dvě děti - Robert se stal bioantropologem a Susan (na fotografii) byla ředitelkou základní školy. Jane Attenboroughová zemřela v roce 1997. Na fotografii je i papoušek kakadu Georgie, kterého si Attenborough přivezl z natáčení na Nové Guineji.
Attenborough podporuje i mladé, kteří vyzývají k větším krokům na ochranu planety. "Mladí lidé vědí, že toto je svět, ve kterém stráví zbytek svého života. Ale myslím, že je to od nich i ještě idealističtější. Oni skutečně věří, že lidstvo nemá právo ničit a poškozovat planetu."
Novinář a aktivista Simon Barnes se domnívá, že přestože na problém upozorňují vědci a různé organizace už dlouhou dobu, mohl by to být právě Attenborough, kdo přivede k tématu pozornost. "Pokud má být svět zachráněn, pak Attenborough bude mít s jeho spásou společného mnohem víc než kdokoliv jiný, kdo kdy žil," uvedl.
David Attenborough se narodil 8. května 1926 v britském městě Middlesex, které je nyní součástí Londýna. Brzy se však rodina přestěhovala do kampusu Univerzity v Leicesteru, kde byl jeho otec ředitelem. David (uprostřed) je druhým ze tří bratrů - starší Richard byl producentem a hercem a mladší John podnikal v automobilovém průmyslu. Během druhé světové války se rodina rozrostla o další dvě členky - sestry židovského původu Irene a Helgu, které se do Velké Británie dostaly z nacistického Německa.
Foto: Youtube.com
Jana Václavíková Dan Poláček Jana Václavíková, Dan Poláček
8. 5. 2021 19:39
V sobotu oslaví 95. narozeniny sir David Attenborough, britský přírodovědec, televizní producent a od 50. let minulého století také hlas a průvodce několika desítkami až stovkami dokumentů o přírodě a živočiších, kteří ji obývají. Podívejte se na významné momenty z více než 60leté Attenboroughovy kariéry před kamerou a zjistěte více o jeho životě.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy