Nejčistší ledovce pokryl prach. Tak vypadá Island po výbuchu sopky

Foto: Reuters
Reuters Reuters
30. 5. 2011 13:17

Islandská sopka Grímsvötn se pomalu uklidňuje. Od středečního rána už soptí jen páru a zbytek popílku se v atmosféře rychle rozptyluje. Ledovcová jezera už znovu lákají turisty. Znovu ožívá i příroda. Islanďané po dvou erupcích ve dvou letech s napětím sledují, jak zareaguje obávaná sopka Katla.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy