Narozen při explozi. George přišel v Bejrútu na svět za neuvěřitelných okolností

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
6. 8. 2020 16:53
Úterní výbuch v libanonském Bejrútu během několika vteřin převrátil životy mnoha tisícům lidem. Nikdy na tento den nezapomene ani Emmanuelle Khnaisser, která se na porodní sál dostala zrovna v momentě, kdy tlaková vlna zasáhla nemocnici.
VIDEO: Porod přímo při bejrútské explozi: Holčička se narodila zdravá | Video: Reuters

Její manžel Edmound zaznamenával přesun manželky na mobilní telefon. Zrovna v tu chvíli vlna vysklila okna a převrátila vzhůru nohama vybavení celého sálu.

Zdravotníci si museli poradit nejen s výpadkem elektřiny. V poničeném a zaprášeném prostředí a v improvizovných podmínkách ale nakonec dokázali dotáhnout porod do úspěšného konce. V pořádku jsou malý George i matka.

"Syn se narodil při katastrofě. Nevěřil jsem, že to zvládneme, že z té budovy vyjdeme živí a zdraví. Za syna říkám: Děkuji, že jste mě přivedli na svět, věřím, že jednou se vám za to odvděčím," napsal šťastný Edmound na sociální sítě.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Hromadná nehoda uzavřela v Brně D1, na místě jsou tři mrtví

Při hromadné nehodě na dálnici D1 na okraji Brna zemřeli ve středu nejméně tři lidé, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Dálnice je na 189. kilometru uzavřená v obou směrech. Tvoří se dlouhé kolony.

Nehoda se stala před 11:00. Na místě jsou záchranné složky. Srazil se jeden kamion, osobní auto a další kamion. "Došlo k požáru. Osobní auto je komplet zasažené stejně jako návěs prvního kamionu a také část druhého," uvedl Mikoška.

Další zprávy