Narozen při explozi. George přišel v Bejrútu na svět za neuvěřitelných okolností

Úterní výbuch v libanonském Bejrútu během několika vteřin převrátil životy mnoha tisícům lidem. Nikdy na tento den nezapomene ani Emmanuelle Khnaisser, která se na porodní sál dostala zrovna v momentě, kdy tlaková vlna zasáhla nemocnici.
VIDEO: Porod přímo při bejrútské explozi: Holčička se narodila zdravá | Video: Reuters

Její manžel Edmound zaznamenával přesun manželky na mobilní telefon. Zrovna v tu chvíli vlna vysklila okna a převrátila vzhůru nohama vybavení celého sálu.

Zdravotníci si museli poradit nejen s výpadkem elektřiny. V poničeném a zaprášeném prostředí a v improvizovných podmínkách ale nakonec dokázali dotáhnout porod do úspěšného konce. V pořádku jsou malý George i matka.

"Syn se narodil při katastrofě. Nevěřil jsem, že to zvládneme, že z té budovy vyjdeme živí a zdraví. Za syna říkám: Děkuji, že jste mě přivedli na svět, věřím, že jednou se vám za to odvděčím," napsal šťastný Edmound na sociální sítě.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Testovací let vrtulníku Ingenuity na Marsu NASA kvůli chybě při prověrce o tři dny odložila

První testovací let malého vrtulníku Ingenuity na Marsu byl o tři dny odložen kvůli problému, který se vyskytl při zkoušce vysokých otáček rotorů. Informoval o tom na svém webu americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Předběžný termín prvního letu Ingenuity americká vesmírná agentura původně stanovila na tuto neděli. Na základě údajů, které z vrtulníku dostala v pátek pozdě večer, se však NASA rozhodla let odložit. První možný termín letu je středa 14. dubna.

Důvodem je, že během páteční prověrky vysokorychlostních otáček rotorů kontrolní zařízení ukončilo dřív sekvenci příkazů ovládajících test. To se stalo ve chvíli, kdy se měl letový počítač přepnout z předletového módu na mód letový. Podle NASA je ale vrtulník v pořádku a v bezpečí a na Zemi poslal úplnou sadu telemetrických údajů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy