Foto: Kim a Trump si potřásli rukou. Summit bude velmi úspěšný, řekl prezident USA

V hlavním městě Vietnamu si potřásli rukou americký prezident a severokorejský vůdce.
...
V krátkém vyjádření před kamerami šéf Bílého domu vyjádřil naději, že summit bude nejméně tak úspěšný jako ten předchozí v Singapuru, možná i úspěšnější.
"Jsem si jistý, že tentokrát dospějeme k velkým výsledkům, které všichni ocení. Udělám pro to všechno," řekl také severokorejský diktátor.
Následně oba státníci společně povečeřeli.
Foto: Reuters
Zahraničí Jana Václavíková, Zahraničí
Aktualizováno 27. 2. 2019 15:51
V hlavním městě Vietnamu si potřásli rukou americký prezident a severokorejský vůdce. Donald Trump a Kim Čong-un pak společně povečeřeli. O čem během jídla mluvili, není zatím jasné. Předpokládá se, že jednali o denuklearizaci Korejského poloostrova a ekonomické situaci v KLDR, která nedávno požádala o humanitární pomoc. Trump se před novináři na začátku nechal slyšet, že summit bude "velmi úspěšný".
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy