Foto: Kim a Trump si potřásli rukou. Summit bude velmi úspěšný, řekl prezident USA

V hlavním městě Vietnamu si potřásli rukou americký prezident a severokorejský vůdce.
...
V krátkém vyjádření před kamerami šéf Bílého domu vyjádřil naději, že summit bude nejméně tak úspěšný jako ten předchozí v Singapuru, možná i úspěšnější.
"Jsem si jistý, že tentokrát dospějeme k velkým výsledkům, které všichni ocení. Udělám pro to všechno," řekl také severokorejský diktátor.
Následně oba státníci společně povečeřeli.
Foto: Reuters
Zahraničí Jana Václavíková, Zahraničí
Aktualizováno 27. 2. 2019 15:51
V hlavním městě Vietnamu si potřásli rukou americký prezident a severokorejský vůdce. Donald Trump a Kim Čong-un pak společně povečeřeli. O čem během jídla mluvili, není zatím jasné. Předpokládá se, že jednali o denuklearizaci Korejského poloostrova a ekonomické situaci v KLDR, která nedávno požádala o humanitární pomoc. Trump se před novináři na začátku nechal slyšet, že summit bude "velmi úspěšný".
 

Právě se děje

před 18 minutami

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy