Foto: Kim a Trump si potřásli rukou. Summit bude velmi úspěšný, řekl prezident USA

V hlavním městě Vietnamu si potřásli rukou americký prezident a severokorejský vůdce.
...
V krátkém vyjádření před kamerami šéf Bílého domu vyjádřil naději, že summit bude nejméně tak úspěšný jako ten předchozí v Singapuru, možná i úspěšnější.
"Jsem si jistý, že tentokrát dospějeme k velkým výsledkům, které všichni ocení. Udělám pro to všechno," řekl také severokorejský diktátor.
Následně oba státníci společně povečeřeli.
Foto: Reuters
Zahraničí Jana Václavíková, Zahraničí
Aktualizováno 27. 2. 2019 15:51
V hlavním městě Vietnamu si potřásli rukou americký prezident a severokorejský vůdce. Donald Trump a Kim Čong-un pak společně povečeřeli. O čem během jídla mluvili, není zatím jasné. Předpokládá se, že jednali o denuklearizaci Korejského poloostrova a ekonomické situaci v KLDR, která nedávno požádala o humanitární pomoc. Trump se před novináři na začátku nechal slyšet, že summit bude "velmi úspěšný".
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy