Silná bouře si na západě Evropy vyžádala 12 mrtvých, vlaky se znovu rozjíždí

ČTK ČTK
19. 1. 2018 9:25
Na západě Evropy začali sčítat škody po čtvrteční bouři doprovázené silným větrem, která si podle aktuálních informací vyžádala nejméně 12 obětí. Dálková železniční doprava, která byla ve čtvrtek zastavena v celém Německu, se v pátek opět rozjela. O víkendu by se měl provoz vrátit zcela k normálu. V Rakousku se podařilo ráno obnovit provoz na zasněženém úseku železnice na západě země. Taky se obnovilo silniční spojení s horským střediskem Sankt Anton am Arlberg, které bylo kvůli lavinovému nebezpečí několik hodin nedostupné. Nejvíce obětí silné bouře hlásí Německo, kde zemřelo osm lidí.
V Německu sčítají škody po silné bouři.
V Německu sčítají škody po silné bouři. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci na čtvrtek pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče.

Hasiči ve svém prohlášení uvedli, že "museli zachránit množství lidí, které odvedli do bezpečí". Obyvatele totiž ohrožoval mimo jiné silný kouř. Požár podle všeho vypukl na schodišti sedmipatrové budovy a nyní je již pod kontrolou, dodali hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy