Na letišti v Houstonu se v jednom z terminálů střílelo

ČTK ČTK
2. 5. 2013 23:00
Odbavování všech letů v Houstonu bylo dočasně zastaveno
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Archiv Aktuálně.cz

Houston - Rozruch dnes na mezinárodním letišti v americkém Houstonu vyvolala střelba, při které jeden člověk utrpěl vážné zranění. S odvoláním na mluvčího místní policie to uvedla agentura AP. Situace však je nadále nepřehledná. Podle agentury Reuters policejní mluvčí Jodi Silvaová totiž uvedla, že jeden člověk je mrtvý. Nikdo další podle ní není zraněn.

Podle očitých svědků zaznělo odpoledne místního času (večer SELČ) v jednom z terminálů asi pět výstřelů. "Lidé křičeli," řekl podle AP Dale Howard, který na letišti čekal na přílet sestry.

První zprávy některých médií hovořily o tom, že neznámý střelec zasáhl a zabil u bezpečnostního kontrolního stanoviště sám sebe. Policejní mluvčí Victor Senties podle AP uvedl, že muž byl s vážným zraněním převezen do nemocnice.

Incident se udál v době, kdy mimo jiné pokračuje vyšetřování nedávného krvavého pumového útoku na účastníky maratonu v Bostonu. Spojené státy v posledních letech také zažily několik incidentů, při nich pachatelé stříleli bezhlavě kolem sebe a mnohdy usmrtili řadu lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy