Na Filipínách při nehodě trajektu zahynulo nejméně 36 lidí

ČTK ČTK
2. 7. 2015 11:59
Záchranáři stále pohřešují 19 lidí. Dalších 118 se už podařilo zachránit. Příčiny nehody zatím nejsou známé. Loď se potopila jen několik stovek metrů od přístaviště.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Manila - Nejméně 36 mrtvých si vyžádala nehoda trajektu v centrální části Filipín. Plavidlo, které přepravovalo 173 lidí, ztroskotalo za bouřlivého počasí, informovala agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Pobřežní stráž oznámila, že 118 lidí se povedlo po neštěstí zachránit. Mnoho z nich záchranáři našli, jak se drží trupu převrácené lodi. Dalších 19 osob se stále pohřešuje.

Loď nazvaná Kim Nirvana zajišťovala spojení mezi městem Ormoc a souostrovím Camotes. Potopila se několik stovek metrů od přístavu Ormoc. Příčiny nehody zatím nejsou známé.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy