Na Filipínách při nehodě trajektu zahynulo nejméně 36 lidí

ČTK ČTK
2. 7. 2015 11:59
Záchranáři stále pohřešují 19 lidí. Dalších 118 se už podařilo zachránit. Příčiny nehody zatím nejsou známé. Loď se potopila jen několik stovek metrů od přístaviště.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Manila - Nejméně 36 mrtvých si vyžádala nehoda trajektu v centrální části Filipín. Plavidlo, které přepravovalo 173 lidí, ztroskotalo za bouřlivého počasí, informovala agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Pobřežní stráž oznámila, že 118 lidí se povedlo po neštěstí zachránit. Mnoho z nich záchranáři našli, jak se drží trupu převrácené lodi. Dalších 19 osob se stále pohřešuje.

Loď nazvaná Kim Nirvana zajišťovala spojení mezi městem Ormoc a souostrovím Camotes. Potopila se několik stovek metrů od přístavu Ormoc. Příčiny nehody zatím nejsou známé.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy