Most spadne, šířilo se davem. Ušlapáno bylo 115 lidí

Zahraničí Zahraničí
14. 10. 2013 14:25
K neštěstí došlo během hinduistického svátku. Dalších 133 lidí se zranilo.
Foto: REUTERS/Stringer

Datia - V indickém státě Madhjapradéš vypukla během oslav hinduistického svátku davová panika.

Následky jsou tragické. "Počet obětí stoupnul na 115 a přes 110 lidí bylo zraněno," citovala v pondělí indického policejního důstojníka agentura AFP. Deset lidí je v kritickém stavu, doplnil policista.

Podle informací ČTK je zraněných 133. Pátrání po dalších obětech už bylo ukončeno. Některá těla zřejmě odnesla rozvodněná řeka.

K neštěstí došlo v neděli na závěr několikadenního hinduistického svátku. Panika vypukla na dlouhém betonovém mostě přes řeku Sindh nedaleko chrámu Ratangarh, kde se podle indické zpravodajské televize NDTV shromáždilo na půl milionu věřících.

 

Paniku pravděpodobně spustila fáma, že most za chvíli spadne, napsal server BBC s odvoláním na indické úřady. Podle agentury Reuters vypukly fámy poté, co se utrhla část zábradlí. V tu chvíli na mostě bylo odhadem 25 000 lidí.

Mnohé z obětí ušlapal nebo umačkal dav, jiné spadly či skočily z mostu a utopily se v řece rozvodněné silnými lijáky.

Na místě během noci vzplály pohřební hranice a mnohé z obětí už byly zpopelněny.

V Indii k podobné davové panice během oslav náboženských svátků nedošlo poprvé, jen za minulý rok při třech podobných událostech zemřely desítky lidí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy