reklama
 
 

Miss Universe ovládla Mexičanka, Češka Válková v Top 15

24. 8. 2010 8:50
První vicemiss je dívka z Jamajky, druhou soutěžící z Austrálie

Las Vegas - V prestižní soutěži krásy Miss Universe, konané v luxusním lasvegaském resortu Mandalay Bay v americké Nevadě, zvítězila dvaadvacetiletá Jimena Navaretteová z Mexika.

První vicemiss se stala Yendi Phillippsocá z Jamajky a druhou vicemiss Jesinta Campbellová z Austrálie.

Česká Miss na rok 2010 Jitka Válková se mezi 83 soutěžícími probojovala mezi 15 nejkrásnějších dívek vesmíru, oznámila agentura AP.

Do patnáctičlenného finále se kromě Češky dostaly zástupkyně Portorika, Ukrajiny, Mexika, Belgie, Irska, Jižní Afriky, Francie, Austrálie, Jamajky, Ruska, Albánie, Kolumbie, Filipín a Guatemaly.

Dívky v tomto hlavním programu soutěže předvedly promenádu v plavkách, přehlídku večerních šatů a také interview.

Pořadatelé si zakládají na tom, že při prezentaci nejde jen o půvab dívek, ale také o jejich inteligenci, vybrané chování a kultivovaný projev.

Zaujala osobností a zpěvem

Dívky z České Miss mají v této soutěži značný úspěch. "Jitka svým postupem mezi patnáct nejlepších dívek opět potvrdila, že je tou ´pravou´ Českou Miss a že český divák má cit pro krásu," sdělila Aktuálně.cz ředitelka České Miss Michaela Maláčová.

"Považuji za úspěch, že čtyři roky po sobě se vítězky České Miss probojovaly mezi patnáct či deset nejlepších. Jitka coby nejmladší účastnice letošního finále zaujala porotu svou osobností a zpěvem," dodala.

Mezi desítku nejlepších se loni probojovala Iveta Lutovská.

Miss Universe se poprvé volila v roce 1952. Soutěž původně založila kalifornská oděvní firma, aby předvedla své plavky. Od roku 1996 prestižní klání vlastní miliardář Donald Trump.

Akce představuje největší konkurenci soutěže krásy Miss World, která je o rok starší. Také v té byly Češky úspěšné, v roce 2006 ve Varšavě získala titul Miss World Taťána Kuchařová, která je dosud nejúspěšnější Češkou v mezinárodních soutěžích krásy.

autoři: Zahraničí, ČTK | 24. 8. 2010 8:50

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama