Město odpadků. Odvrácená tvář metropole v ráji turismu

Foto: Profimédia
Zahraničí Dan Poláček Zahraničí, Profimedia, Dan Poláček
9. 9. 2012 20:00

Káhira je hlavním městem Egypta a nejlidnatější metropolí afrického kontinentu. Žije tu téměř 16 milionů lidí (pokud počítáme i obyvatele předměstí). Podobně jako ostatní světová velkoměsta, i Káhira má dvě tváře. Za tou hezčí sem ročně jezdí miliony turistů z celého světa. Tou druhou, odvrácenou, jsou špinavé chudinské čtvrtě plné tun zapáchajících odpadků. Podívejte se spolu s námi do čtvrtě známé jako Manshiyat naser neboli Město odpadků. Tady se hromadí odpad z celé Káhiry, část z něj se následně zrecykluje.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Washington povolal v sobotu z farmy brankáře Vaněčka

Český hokejový brankář Vítek Vaněček byl v sobotu povolán z farmy v Hershey z nižší AHL do prvního týmu Washingtonu a vyměnil si místo s Rusem Iljou Samsonovem. Třiadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu hned v duelu v Bostonu, kde Capitals vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, kryl na lavičce záda jedničce Bradenu Holtbymu.

Vaněček v této sezoně v AHL odchytal za Hershey osm zápasů s průměrem 2,65 obdržené branky a s úspěšností zákroků 89,4 procenta. Vicemistr světa ze šampionátu hráčů do 18 let z roku 2014 uzavřel 1. července jako chráněný volný hráč nový tříletý kontrakt s Washingtonem celkem na 2,15 milionu dolarů.

Na tuto sezonu má dvoucestnou smlouvu, ale na další dvě už jednocestnou, takže i v AHL může brát plný plat. Na farmách Capitals působí pátý rok a stále čeká na premiéru v NHL. Washington si vybral Vaněčka v roce 2014 v druhém kole draftu na 39. místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy