Město odpadků. Odvrácená tvář metropole v ráji turismu

Město odpadků. Odvrácená tvář metropole v ráji turismu
Podívanou jen pro otrlé nabízí oblast Manshiyat naser neboli Město odpadků.
Odpadky jsou všude, kam se podíváte. I balkony domů jimi doslova přetékají. Vozí se sem z celé Káhiry, část z nich se následně recykluje. Některé rodiny si recyklací odpadu vydělávají na živobytí. Nejčastěji se zde sbírá sklo, papír a kovy. Lidé tu ale žijí ve špíně a zápachu. Často neteče voda, nefunguje kanalizace či nejde proud.
Z hald se line obrovský zápach.
Městu odpadků se popelářské vozy vyhýbají velkým obloukem...
Foto: Profimédia
Zahraničí Dan Poláček Zahraničí, Profimedia, Dan Poláček
9. 9. 2012 20:00

Káhira je hlavním městem Egypta a nejlidnatější metropolí afrického kontinentu. Žije tu téměř 16 milionů lidí (pokud počítáme i obyvatele předměstí). Podobně jako ostatní světová velkoměsta, i Káhira má dvě tváře. Za tou hezčí sem ročně jezdí miliony turistů z celého světa. Tou druhou, odvrácenou, jsou špinavé chudinské čtvrtě plné tun zapáchajících odpadků. Podívejte se spolu s námi do čtvrtě známé jako Manshiyat naser neboli Město odpadků. Tady se hromadí odpad z celé Káhiry, část z něj se následně zrecykluje.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.

Další zprávy