Město odpadků. Odvrácená tvář metropole v ráji turismu

Město odpadků. Odvrácená tvář metropole v ráji turismu
Podívanou jen pro otrlé nabízí oblast Manshiyat naser neboli Město odpadků.
Odpadky jsou všude, kam se podíváte. I balkony domů jimi doslova přetékají. Vozí se sem z celé Káhiry, část z nich se následně recykluje. Některé rodiny si recyklací odpadu vydělávají na živobytí. Nejčastěji se zde sbírá sklo, papír a kovy. Lidé tu ale žijí ve špíně a zápachu. Často neteče voda, nefunguje kanalizace či nejde proud.
Z hald se line obrovský zápach.
Městu odpadků se popelářské vozy vyhýbají velkým obloukem...
Foto: Profimédia
Zahraničí Dan Poláček Zahraničí, Profimedia, Dan Poláček
9. 9. 2012 20:00

Káhira je hlavním městem Egypta a nejlidnatější metropolí afrického kontinentu. Žije tu téměř 16 milionů lidí (pokud počítáme i obyvatele předměstí). Podobně jako ostatní světová velkoměsta, i Káhira má dvě tváře. Za tou hezčí sem ročně jezdí miliony turistů z celého světa. Tou druhou, odvrácenou, jsou špinavé chudinské čtvrtě plné tun zapáchajících odpadků. Podívejte se spolu s námi do čtvrtě známé jako Manshiyat naser neboli Město odpadků. Tady se hromadí odpad z celé Káhiry, část z něj se následně zrecykluje.

 

Právě se děje

před 4 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy