Foto: Nejen Čína. V Madridu vybudovali za pár dní největší polní nemocnici v Evropě

Foto: Nejen Čína. V Madridu vybudovali za pár dní největší polní nemocnici v Evropě
Nejen v Číně umějí postavit polní nemocnici za pár dnů. Podařilo se to i ve Španělsku.
V prostorách IFEMA se ještě loni v prosinci konala mezinárodní klimatická konference COP 25...
... nyní ale interiér vypadá úplně jinak.
Polní nemocnice je určena hlavně pro lehčí případy, které však potřebují lékařský dohled. Je připravena také přijmout některé těžké případy, které potřebují jednotku intenzivní péče. Takových pacientů pojme až 500.
Foto: Reuters
Simone Radačičová Simone Radačičová
24. 3. 2020 12:26
Španělsko má po Itálii druhý největší počet nakažených koronavirem v Evropě. Je jich už skoro 40 tisíc. Tamním nemocnicím rychle docházejí kapacity, a proto úřady vybudovaly obří polní nemocnici. Leží v areálu konferenčního centra IFEMA v Madridu, kde se ještě v prosinci sešli delegáti z celého světa na klimatické konferenci. Premiér Pedro Sánchez ale Španěly varoval, že to nejhorší teprve přijde.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy