Foto: Nejen Čína. V Madridu vybudovali za pár dní největší polní nemocnici v Evropě

Foto: Nejen Čína. V Madridu vybudovali za pár dní největší polní nemocnici v Evropě
Nejen v Číně umějí postavit polní nemocnici za pár dnů. Podařilo se to i ve Španělsku.
V prostorách IFEMA se ještě loni v prosinci konala mezinárodní klimatická konference COP 25...
... nyní ale interiér vypadá úplně jinak.
Polní nemocnice je určena hlavně pro lehčí případy, které však potřebují lékařský dohled. Je připravena také přijmout některé těžké případy, které potřebují jednotku intenzivní péče. Takových pacientů pojme až 500.
Foto: Reuters
Simone Radačičová Simone Radačičová
24. 3. 2020 12:26
Španělsko má po Itálii druhý největší počet nakažených koronavirem v Evropě. Je jich už skoro 40 tisíc. Tamním nemocnicím rychle docházejí kapacity, a proto úřady vybudovaly obří polní nemocnici. Leží v areálu konferenčního centra IFEMA v Madridu, kde se ještě v prosinci sešli delegáti z celého světa na klimatické konferenci. Premiér Pedro Sánchez ale Španěly varoval, že to nejhorší teprve přijde.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy