reklama
 
 

Madonna dostala obsílku s pruhem. Musí do Ruska k soudu

25. 9. 2012 9:01
Rusové chtějí po zpěvačce miliony za mravní újmu, kterou jim způsobila svým koncertem

Petrohrad (od našeho spolupracovníka) - Dříve kulturní metropole, dnes centrum boje za čisté Rusko - takovou pověst má ruský Petrohrad. Zvláště v poslední době.

Po zákazu propagace homosexuality a zpráv o konci světa se tamní úřady chystají došlápnout si na americkou královnu popu Madonnu.

Zpěvačku čekají 11. října na petrohradském obvodním soudě. Právě tady bude zahájeno předběžné projednávání žaloby skupiny konzervativních a pravoslavných aktivistů, kteří Madonnu obviňují, že jim její srpnový koncert způsobil těžkou mravní újmu.

Populární hvězda se svého "činu" měla dopustit mimo jiné tím, že veřejně podpořila ruské gaye a lesby. Tím prý narušila zákon zakazující propagaci homosexuality.

"Pod rouškou tolerance se (na koncertě) propagovala jednopohlavní láska," nechal se dříve slyšet Alexej Kňazev, pomocník skandálně známého zastupitele Vitalije Milonova, autora antihomosexuálního zákona.

Kňazev zároveň prohlásil, že Madonna může být obviněna z šíření náboženské nenávisti, když "svými kopyty vylezla na kříž".

Ochránci mravnosti po Madonně požadují zaplatit "bolestné" ve výši 333 milionů rublů (zhruba 205 milionů korun).

"Utrpěná muka nelze ocenit, ale my jsme určili takovou symbolickou sumu - 333 milionů rublů. Polovina bude předána do petrohradského rozpočtu. Zbylé peníze půjdou na podporu mateřství a výchovu dětí, do dětských domů a na stavbu kostelů," prohlásila zástupkyně Odborů ruských občanů, které se s občankou Cicconeovou, jak zní Madonnino rodné příjmení, chtějí soudit.

Jak tvrdí advokát poškozených Alexandr Počujev, "obsílka s červeným pruhem" byla na zpěvaččinu adresu už odeslána.

Podle Počujeva se soud kladným způsobem odrazí na mravní čistotě města. "Myslím si, že se to ukáže na koncertu umělkyně, která si říká Lady Gaga," prohlásil právník. Ten se v Petrohradu koná 9. prosince.

Koncem srpna petrohradská prokuratura prohlásila, že celkově bylo na koncert americké zpěvačky podáno 180 žalob.

Odbory ruských občanů se v Rusku dostaly do povědomí právě svou kampaní proti americké popové hvězdě. Před Madonniným koncertem plánovaly masivní demonstraci a polívání petrohradského Palácového náměstí, na kterém před třemi roky zpěvačka vystoupila, svěcenou vodou.

Akce ale nakonec skončila fiaskem. Na náměstí přišlo sotva deset pravoslavných aktivistů a kněz, který měl obřad provést, se vůbec nedostavil.

autor: Jiří Just | 25. 9. 2012 9:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama