Macron pozval do Paříže obě strany libyjského konfliktu. Chce obnovit jednání o volbách

ČTK ČTK
27. 5. 2018 13:55
Francouzský prezident Emmanuel Macron svolal na příští týden do Paříže hlavní aktéry libyjské občanské války a zástupce mezinárodního společenství. Cílem schůzky je jednání o cestovní mapě k uspořádání voleb v Libyi do konce letošního roku. Někteří analytici ale vidí schůzku skepticky, jistá zatím ani není účast pozvaných. Do Paříže pozval Macron na úterý dva hlavní aktéry libyjského konfliktu - premiéra libyjské vlády podporované OSN Faíze Sarrádže a generála Chalífa Haftara, který podporuje kabinet na východě země. Oba se z Macronovy iniciativy sešli v Paříži loni v červenci, kdy se domluvili na příměří a možnosti voleb. Od té doby ale jednání nepokročila.
Emmanuel Macron.
Emmanuel Macron. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy