Londýn a Paříž budou jednat o migrantech, přes průliv jich připlouvá stále víc a víc

ČTK ČTK
28. 12. 2018 22:17
Nárůst počtu migrantů, kteří se snaží z Francie do Británie dostat na loďkách a člunech, je podle britského ministra vnitra Sajid Javid "závažným incidentem". O situaci chce jednat se svým francouzským protějškem, neboť je podle něj jen otázkou času, kdy někdo při pokusu překonat Lamanšský průliv přijde o život.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

V posledních dnech se průliv mezi Francií a Británií pokusilo překonat téměř sedm desítek migrantů. V pátek britská pohraniční stráž zadržela 12 mužů ze Sýrie a Íránu, kteří se na cestu Lamanšským průlivem vydali na nafukovacích člunech.

Podle britských úřadů jsou za aktuálním nárůstem počtu migrantů, kteří se na cestu na Britské ostrovy vydávají na člunech, organizované skupiny pašeráků lidí. Taková cesta je přitom vzhledem k rušné lodní dopravě v Lamanšském průlivu i nevypočitatelnému zimnímu počasí značně nebezpečná.

Ministr vnitra Javid se chce o víkendu telefonicky spojit se svým francouzským protějškem Christophem Castanerem. Své podřízené z pohraniční stráže, imigračního úřadu a policejní jednotky bojující s organizovaným zločinem dnes vyzval, aby ho denně o vývoji situace informovali.

V minulosti se migranti z Francie do Británie snažili dostat především tak, že se ukryli na trajektech nebo v kamionech směřujících do Británie tunelem pod kanálem La Manche.

 

Právě se děje

Další zprávy