Libyjské jednotky dobyly další část Benghází, osvobodily několik desítek rodin

ČTK ČTK
25. 1. 2017 19:29
Libyjská národní armáda (LNA) pod velením generála Chalífy Haftara dobyla na islamistech čtvrť Džánfúda v Benghází. Osvobodila tak několik desítek rodin, které byly následkem bojů v oblasti uvězněny. S odvoláním na sdělení mluvčího LNA o tom informovala agentura Reuters. Podle zdroje ze záchranných služeb si boje v posledních dvou dnech vyžádaly 30 obětí na životech mezi příslušníky LNA, dalších 25 jich bylo zraněno. Osvobozeno bylo 62 rukojmích, 30 rodin a 46 zahraničních pracovníků. Libye se od revoluce v roce 2011 nevzpamatovala z chaosu a město Benghází, které bylo střediskem revoluce, tehdy padlo do rukou radikálů. Přes dva roky ve městě bojuje LNA proti islamistům.
Bojovník libyjské armády.
Bojovník libyjské armády. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 29 minutami

Premiér Babiš se tento týden sejde s generálním ředitelem České televize Dvořákem. Nemám teď s televizí žádný problém, tvrdí

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tento týden sejde s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem. Po jednání vlády na dotaz novinářů odmítl, že by měl vliv na dění v Radě České televize, která je kritizována kvůli odvolání své dozorčí komise.

"Budu mít tento týden schůzku s panem Dvořákem, rád se něco dozvím. Určitě odmítám, že bych já mohl za to, že v ČT v nějaké radě se ptají na hospodaření, skutečně nemám," řekl. Poznamenal, že v poslední době nemá s tímto veřejnoprávním médiem "žádný problém". Prezident Miloš Zeman minulý týden uvedl, že ČT považuje za součást opozice, nikoliv za vyváženou, objektivní a nestrannou veřejnoprávní televizi. V rozhovoru pro Parlamentní listy řekl, že Dvořák by měl podle jeho přesvědčení skončit, rozhodnutí je ale v rukou Rady České televize. Dvořákovi vadí, že se Zeman snaží podkopávat důvěru v ČT.

Desítky osobností minulý týden podepsaly otevřený dopis premiérovi, ve kterém upozorňují na situaci v ČT. Vadí jim mimo jiné způsob odvolání dozorčí komise Rady ČT. Babiše vyzvaly, aby našel způsob jak zajistit podporu nezávislosti médií veřejné služby. Text podepsali umělci, vědci, duchovní či bývalí politici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy